nlrufrdeenes(+34) 968 19 50 45
·
info@imontlegal.com
·
Mon - Fri 09:00-14:00
Contact Us
nlrufrdeenes(+34) 968 19 50 45
·
info@imontlegal.com
·
Mon - Fri 09:00-14:00
Contact Us

Rola prawnika specjalizującego się w nieruchomościach przy sprzedaży i zakupie nieruchomości

Czy agencje nieruchomości są przygotowane na pokrycie międzynarodowej podaży?

Po dwóch latach pełnych niepewności, druga połowa 2021 roku i pozostała część 2022 roku to miesiące ciężkiej pracy i wspaniałych wyników dla wszystkich.

Powrót do normalności wywołał spore możliwości dla rynku nieruchomości w naszym kraju oraz znakomity wzrost liczby klientów międzynarodowych.

Na szczególną uwagę zasługuje znaczny wzrost klientów z Polski i Ukrainy poszukujących i kupujących nieruchomość w Hiszpanii, co potwierdza opłacalność dobrej inwestycji na naszym rynku nieruchomości.

Nastąpiły również zmiany w popycie na rynku brytyjskim, przy czym odnotowano duży wzrost klientów poszukujących inwestycji w Hiszpanii jako sposobu na uzyskanie rezydencji w tym kraju, poprzez wizę Non-Profit, bądź też przyłączenie się do aplikujących o Złotą Wizę Wenezuelczyków, Chilijczyków czy Amerykanów.

Jednocześnie w ostatnich miesiącach obserwowaliśmy również frenetyczną aktywność, zwłaszcza na rynku belgijskim, holenderskim, francuskim i niemieckim, w zakresie inwestycji w nieruchomości , których celem jest połączenie rodzinnego użytkowania i radości z nieruchomości z możliwością zwrotu inwestycji i uzyskania dochodowości. Wszystko to za sprawą rosnącego wynajmu turystycznego i wakacyjnego, czy też dzięki czerpaniu korzyści z obecnych wysokich cen wynajmu.

W tym kontekście należy zwrócić uwagę na rolę, jaką w sprzedaży i zakupie nieruchomości przez inwestorów zagranicznych odgrywają zarówno agenci nieruchomości, jak i adwokaci specjalizujący się w nieruchomościach.

Agencje nieruchomości są kluczowym ogniwem w zagranicznym łańcuchu inwestycyjnym w nieruchomości.

W tym międzynarodowym środowisku, agencje nieruchomości i agenci są rzeczywistą furtką do międzynarodowego rynku nieruchomości w Hiszpanii. Są pierwszym punktem kontaktu z klientem, który błyskawicznie zapewnia możliwość zakończenia pomyślnej  transakcji kupna-sprzedaży. Coraz częściej jednak klient międzynarodowy wymaga kompleksowej obsługi, która obejmuje nie tylko doradztwo w zakresie nieruchomości w celu nabycia nieruchomości najlepiej odpowiadającej jego preferencjom, ale również doradztwo prawne i podatkowe, aby zagwarantować użycie formuły zakupu, która najlepiej pasuje do jego sytuacji osobistej i zapewni mu największe oszczędności podatkowe. To właśnie wtedy do akcji wkracza prawnik, który jest ekspertem w dziedzinie prawa nieruchomości.

W tym sensie współpraca agencji nieruchomości z kancelarią prawną o międzynarodowym prestiżu staje się niezbędna, ponieważ pomaga zapewnić kupującemu spokój, szybkość i bezpieczeństwo, a co z tego wynika — doprowadzić do finalizacji zakupu. 

Zalety posiadania prawnika specjalizującego się w dziedzinie nieruchomości.

W Imont Legal & Taxes Agent nieruchomości może znaleźć najlepszego sojusznika, aby zamknąć każdą sprzedaż i zapewnić najlepszą obsługę swoim klientom. Od 2004 roku firma posiada zespół 18 profesjonalistów, ekspertów w dziedzinie prawa nieruchomości, z dużym doświadczeniem w doradztwie prawnym i podatkowym dla międzynarodowych klientów nabywających nieruchomości w Hiszpanii.

Kancelaria, dla której priorytetem jest indywidualna obsługa w ojczystym języku klienta i skuteczność realizacji transakcji, zawsze we współpracy z agencją nieruchomości poprzez płynną i stałą komunikację z nią.

Ponadto zapewniamy wartość dodaną w zakresie zapobiegania praniu brudnych pieniędzy, czyli obowiązkowej procedury, która źle przeprowadzona może nawet spowodować, że sprzedaż nie dojdzie do skutku.  Prawnicy Imont są ekspertami w dziedzinie zapobiegania praniu brudnych pieniędzy i są przygotowani do współpracy z klientami w zakresie zarządzania dokumentami i przygotowania raportów dotyczących pochodzenia, możliwości śledzenia.

Ponadto zapewniamy dodatkową pomoc prawną w zakresie zapobiegania praniu brudnych pieniędzy — obowiązkowej procedury, która źle przeprowadzona może spowodować nawet niepowodzenie sprzedaży.  Prawnicy Imont są ekspertami w dziedzinie zapobiegania praniu brudnych  pieniędzy i są przygotowani do współpracy z klientami w zakresie zarządzania dokumentami oraz przygotowywania raportów dotyczących pochodzenia i możliwości śledzenia.

Jeśli prowadzisz agencję nieruchomości zainteresowaną rynkiem międzynarodowym, w Imont Legal znajdziesz najlepszego doradcę, który zapewni Twoim klientom najwyższą jakość.

My jesteśmy gotowi, skontaktuj się z nami! Czekamy na Ciebie.

Related Posts